Změna výše státních příspěvků a nové možnosti spoření na stáří

Vyšší státní podpora a nový dlouhodobý investiční produkt.

To jsou nejzásadnější změny plánované novely důchodového zákona, která navrhuje úpravy s cílem zvýšit atraktivitu spoření a zabezpečení obyvatel na stáří.

Zajištění finanční rezervy na stáří je možné řešit několika způsoby. Jedním z nich je penzijní spoření.

Vy, kteří k otázce finančního zabezpečení na stáří přistupujete zodpovědně a spoření řešíte právě touto formou, zkontrolujte si výši Vašeho měsíčního příspěvku s ohledem na plánované změny v poskytování státních příspěvků.

Státní příspěvek bude nově poskytován až od úložky 500 Kč, za to ale až do úložky 1 700 Kč měsíčně a bude činit 20 z úložky, tj. až 340 Kč měsíčně.

Pokud teprve uvažujete o sjednání penzijního spoření, neotálejte dlouho. Další změnou bude prodloužení minimální doby spoření pro výplatu prostředků bez sankce z 5 na 10 let. Takže tady platí „čím dřív začnete, tím dřív máte peníze doma“.

A ti z vás, kteří hledají jiné alternativy se dočkají nové možnosti. Novela plánuje zavedení nového dlouhodobého investičního produktu (DIP), který bude další daňově podporovanou formou zabezpečení na stáří s možností investování.

Změny se lehce dotknou i daňových odpočtů.

Daňové zvýhodnění bude v penzijním spoření i nadále možné čerpat na úložky přesahující částku spojenou s výplatou státního příspěvku. Nyní lze zvýhodnění uplatňovat od úložky nad 1000 Kč měsíčně, nově tato hranice vzroste nad 1700 Kč měsíčně.

Od základu daně bude možné odečíst až 48 tisíc korun ročně jako je tomu doposud. Nově se však bude jednat o společný limit pro nový produkt DIP, spoření v penzijních fondech a životní pojištění. Daňovou úlevu mezi ně půjde libovolně rozložit. 

Nyní za současných podmínek platí limit 24 tisíc korun na penzijní fondy a 24 tisíc na životní pojištění.

Zajímá vás tato tématika a chtěli byste se o ní dozvědět více? Kontaktujte nás, zodpovíme vaše dotazy, projdeme si společně všechny změny plánované novely a rádi s Vámi probereme možnosti spoření či investování

Napište nám:

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů a mám k dispozici informace o zprostředkovateli.

    At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

    Melbourne, Australia
    (Sat - Thursday)
    (10am - 05 pm)